skip to Main Content

Petter Fredriksson, 100 m ryggsim i Ungdoms OS i Nanjing 2014 Foto: Kari Hippi

Osynlig text rad 1

Klubbrekord damer – 25 m

SimsättFörnamnEfternamnTidDatum
Frisim 50 mEmmaJohansson25,89151106
Frisim 100 mEmmaJohansson57,60151018
Frisim 200 mEmmaOlsson2.04,09931121
Frisim 400 mEmmaOlsson4.18,05970126
Frisim 800 mEmmaOlsson8.56,99951126
Frisim 1500 mFilippaLjungqvist18.42,98841214
Bröstsim 50 mElsaBitzén34,20171015
Bröstsim 100 mElsaBitzén1.14,36171014
Bröstsim 200 mElsa Bitzén2.41,62171112
Ryggsim 50 mEmmaJohansson28,00151108
Ryggsim 100 mEmmaJohansson1,03,86151024
Ryggsim 200 mMalinKersmark2.21,31050403
Fjärilsim 50 mEmmaJohansson26,74151211
Fjärilsim 100 mEmmaJohansson1.00,10151212
Fjärilsim 200 mEmmaJohansson2.24,94100117
Medley 100 mJohannaLinné1.07,30100117
Medley 200 mJohannaLinné2.22,79091212
Medley 400 mEmmaJohansson5.07,87081127

Klubbrekord damer – 50 m

SimsättFörnamnEfternamnTidDatum
Frisim 50 mEmmaJohansson26,17140704
Frisim 100 mEmmaJohansson58,71130707
Frisim 200 mEmmaOlsson2.07,94940703
Frisim 400 mEmmaOlsson4.27,97960512
Frisim 800 mEmmaOlsson9.14,00960526
Frisim 1500 mFilippaLjungqvist19.09,20840708
Bröstsim 50 mBeatriceSvensson34,81100715
Bröstsim 100 mBeatriceSvensson1.17,61090424
Bröstsim 200 mElsaBitzén2.47,45170715
Ryggsim 50 mEmmaJohansson29,78140702
Ryggsim 100 mEmmaJohansson1.05,95120609
Ryggsim 200 mMalinKersmark2.27,87060705
Fjärilsim 50 mEmmaJohansson26,80140705
Fjärilsim 100 mEmmaJohansson1.01,45130704
Fjärilsim 200 mEmmaJohansson2.26,96090530
Medley 200 mElinLundgren2.27,44140426
Medley 400 mEmmaJohansson5.18,02090426

Osynlig text rad 1

Klubbrekord herrar – 25 m

SimsättFörnamnEfternamnTidDatum
Frisim 50 mOlaFagerstrand22,99951126
Frisim 100 mOlaFagerstrand49,83951126
Frisim 200 mJohanWallberg1.50,01960131
Frisim 400 mMattiasOlshed3.55,92961124
Frisim 800 mMattiasOlshed8.14,64960131
Frisim 1500 mMattiasOlshed15.31,58961124
Bröstsim 50 mPerAndersson29,56870411
Bröstsim 100 mPerAndersson1.03,20861203
Bröstsim 200 mPetterFredriksson2.20,25141119
Ryggsim 50 mPetterFredriksson25,52141213
Ryggsim 100 mPetterFredriksson53,97141122
Ryggsim 200 mPetterFredriksson1.57,64151106
Fjärilsim 50 mOlaFagerstrand24,59951126
Fjärilsim 100 mOlaFagerstrand54,62951126
Fjärilsim 200 mPärTegnander2.12,03801129
Medley 100 mAndersForsberg58,20951126
Medley 200 mPetterFredriksson2.00,69141120
Medley 400 mPetterFredriksson4.24,98141123

Klubbrekord herrar – 50 m

SimsättFörnamnEfternamnTidDatum
Frisim 50 mOlaFagerstrand24,09950723
Frisim 100 mOlaFagerstrand52,29950723
Frisim 200 mAndersForsberg1.53,69950723
Frisim 400 mMattiasOlshed4.06,52940421
Frisim 800 mSimonJisander8.43,95090705
Frisim 1500 mMattiasOlshed15.51,63950722
Bröstsim 50 mPerAndersson30,43870502
Bröstsim 100 mPerAndersson1.06,46870502
Bröstsim 200 mMartinRogmark2.27,59150516
Ryggsim 50 mPetterFredriksson26,35140330
Ryggsim 100 mPetterFredriksson55,76160516
Ryggsim 200 mPetterFredriksson2.00,91160520
Fjärilsim 50 mOlaFagerstrand24,83960630
Fjärilsim 100 mOlaFagerstrand56,40940421
Fjärilsim 200 mChristianAlmström2.15,02840707
Medley 200 mPetterFredriksson2.01,84160517
Medley 400 mPetterFredriksson4.32,58150306

Osynlig text rad 1

Klubbrekord lagkapp damer

25 m bassängLaguppställningTidDatum
4 x 50 MedleyJohanna Linné,
Beatrice Svensson,
Emma Johansson,
Felicia Caesar
2.03,31100116
4 x 100 MedleyHanna Nilsson,
Beatrice Svensson
Emma Johansson,
Anna Jonsson
4.31,69090201
4 x 50 FrisimBeatrice Svensson,
Johanna Linné,
Felicia Caesar,
Emma Johansson
1.47,63091126
5 x 50 Frisim (Seriesim)Malin Kersmark,
Liz Hansson,
Kerstin Karlén,
Beatrice Svensson,
Agnes Larsson
2.29,73031115
4 x 100 FrisimEmma Johansson,
Johanna Linné
Anna Jonsson,
Beatrice Svensson
3.56,06091127
4 x 200 FrisimEmma Johansson,
Johanna Linné,
Anna Jonsson,
Beatrice Svensson
8.30,18091128

50 m bassängLaguppställningTidDatum
4 x 100 MedleyEmma Johansson,
Elin Lundgren,
Julia Olsson,
Anna Jonsson
4.34,65120701
4 x 100 FrisimEmma Johansson,
Malin Kersmark,
Anna Jonsson,
Beatrice Svensson
4.04,79090701
4 x 200 FrisimEmma Johansson,
Malin Kersmark
Anna Jonsson,
Beatrice Svensson
8,51,26090704

Osynlig text rad 1

Klubbrekord lagkapp herrar

25 m bassängLaguppställningTidDatum
4 x 50 MedleyLaguppställning saknas1.51,33871017
4 x 100 MedleyLars Skage,
Per Andersson,
Anders Olsson,
Christian Almström
3.50,76860126
4 x 50 FrisimChristofer Lasson,
Kalle Jonsson,
Simon Jisander,
Markus Olsson
1.40,08081108
5 x 50 Frisim (Seriesim)Christofer Axelsson,
Alexander Halby,
Philip Axelsson,
Markus Olsson,
Martin Brodelius
2.23,26021116
4 x 100 FrisimAnders Olsson,
Per Andersson,
Jan Paulsen,
Christian Almström
3.32,03870411
4 x 200 FrisimChristian Almström,
Anders Olsson,
Jan Paulsen,
Per Andersson
7.52,04870321

50 m bassängLaguppställningTidDatum
4 x 100 MedleyLars Skage,
Per Andersson,
Anders Olsson,
Christian Almström
3.58,43860707
4 x 100 FrisimLaguppställning saknas3.43,21800802
4 x 200 FrisimMartin Rogmark,
Petter Fredriksson,
Per Christerson,
Johan Jönsson
8.09,39160707

Osynlig text rad 1

Tio-bästa damer – 25 m

100 frisim   
1Emma Johansson57.6015
2Johanna Linné58.5209
3Beatrice Svensson58.6906
4Emma Olsson  58.7994
5Liz Hansson59.4104
6Rose-Marie Andersson  1,00,1897
7Malin Kersmark1,00,4708
8Sara Nobrell1,00,5717
9Elin Lundgren1,00,6614
10Julia Olsson1,00,7612

200 frisim   
1Emma Olsson  2,04,0993
2Emma Johansson2,05,6110
3Beatrice Svensson2,07,8008
4Johanna Linné2,07,9409
5Liz Hansson2,09,3804
6Rose-Marie Andersson  2,10,2998
7Anna Jonsson2,11,2408
8Elin Lundgren2,12,0014
9Sara Nobrell2.12.2416
10Filippa Ljungqvist  2,14,0985

400 frisim   
1Emma Olsson  4,18,0597
2Anna Jonsson4,34,6110
3Johanna Linné4,39,1609
4Rose-Marie Andersson  4,39,5898
5Sara Nobrell4,39,6817
6Filippa Ljungqvist  4,40,5085
7Emma Johansson4,41,0708
8Sara Nilsson4,41,2203
9Beatrice Svensson4,41,3807
10Johanna Heij  4,41,4298

800 frisim   
1Emma Olsson  8,56,9995
2Sara Nilsson9,30,9703
3Anna Jonsson9,34,9910
4Johanna Heij9,37,8098
5Emma Johansson9,39,4407
6Sara Nobrell9,43,6417
7Filippa Ljungqvist  9,44,5085
8Elin Lundgren9,46,7615
9Katarina Olofsson9,48,1005
10Liz Hansson9,50,7005

1500 frisim   
1Filippa Ljungqvist18,42,9884
2Anna Jonsson18.53,0809
3Sara Nobrell19.08,1217
4Ella Gutenwik19,16,0617
5Amanda Karlsson19.27,6615
6Birgitta Hall19,36,60
7Li Björner - Oh19,55,7116
8Marie Persson20,00,20
9Hanna Nilsson20,12,1708
10Annika Lundberg20,18,1500

100 fjärilssim   
1Emma Johansson1.00,1015
2Nathalie Larsson1,03,7301
3Julia Olsson1,06,0812
4Elin Lundgren1,06,8311
5Lisa Nielsen  1,07,3698
6Malin Kersmark1,08,3707
7Beatrice Svensson1,08,3909
8Cecilia Leth  1,08,4787
9Ella Laurén1,08,8617
10Li Björner Oh1,09,1713

200 fjärilsim   
1Emma Johansson2,24,9410
2Nathalie Larsson2,26,6001
3Cecilia Leth  2,31,0187
4Ella Laurén2,31,0717
5Filippa Ljungqvist  2,31,70
6Johanna Linné2,31,8309
7Elin Lundgren2,32,6411
8Camilla Gustavsson  2,34,77
9Elin Lackegård2,36,1617
10Sara Nilsson2,36,4703

100 bröstsim   
1Elsa Bitzén1,14,3617
2Beatrice Svensson1,14,4208
3Thea Dahlqvist1,17,2617
4Amanda Karlsson1,17,5911
5Elin Lundgren1,17,7112
6Sara Nilsson1,17,9903
7Agnes Larsson1,18,1604
8Therese Gustavsson  1,18,4088
9Cecilia Leth  1,18,4186
10Jeanette Krassow  1,18,5889

200 bröstsim   
1Elsa Bitzén2,41,6217
2Beatrice Svensson2,42,1908
3Jeanette Krassow  2,45,3789
4Thea Dahlqvist2,46,0817
5Therese Gustavsson  2,47,6688
6Agnes Larsson2,48,4108
7Elin Lundgren2,48,9714
8Kristina Dalundh  2,49,2093
9Cecilia Leth  2,49,4988
10Sara Nilsson2,49,7004

100 ryggsim   
1Emma Johansson1,03,8615
2Malin Kersmark1,06,2407
3Liz Hansson1,07,0704
4Johanna Linné1,07,1309
5Johanna Heij  1,08,0398
6Nathalie Larsson1,08,6702
7Viveka Cronholm  1,09,4682
8Elin Lundgren1,09,8614
9Elin Lackegård1,10,1817
10Emma Broberg1,10,1913

200 ryggsim   
1Malin Kersmark2,21,3105
2Liz Hansson2,24,0304
3Johanna Heij  2,25,5298
4Nathalie Larsson2,28,2801
5Tina Hultén  2,28,9579
6Viveka Cronholm  2,29,3582
7Emma Olsson  2,30,18
8Emma Johansson2,30,4909
9Elsa Bitzén2,30,8217
10Elin Lundgren2,31,2514

200 medley   
1Johanna Linné2,22,7909
2Emma Johansson2,24,8310
3Elin Lundgren2,27,3314
4Sara Nilsson2,27,6703
5Malin Kersmark2,28,5606
6Beatrice Svensson2,29,4506
7Ella Laurén2,29,7417
8Elsa Bitzén 2,29,8117
9Emma Olsson  2,31,5096
10Anna Jonsson2,31,9608

400 medley   
1Emma Johansson5,07,8708
2Elin Lundgren5,07,8914
3Ella Laurén5,10,5917
4Filippa Ljungqvist  5,17,5985
5Sara Nilsson5,21,1302
6Nathalie Larsson5,22,7402
7Emma Olsson  5,22,9094
8Liz Hansson5,24,2703
9Emma Hult5,24,9406
10Malin Kersmark5,26,4007

Osynlig text rad 1

Tio-bästa herrar – 25 m

100 frisim   
1Ola Fagerstrand49.8395
2Johan Wallberg50.6796
3Anders Forsberg51.1795
4Christan Almström51.5586
5Fredrik Sjöstedt52.52
6Hans Bergqvist52.5380
7Petter Fredriksson52.5415
8Tomas Lundberg52.73
9Anders Olsson52.9614
10Lars Skage53.684

200 frisim   
1Johan Wallberg1,50,0196
2Anders Forsberg1,51,5595
3Ola Fagerstrand1,53,0395
4Petter Fredriksson1.53,1016
5Mattias Olshed1,54,5496
6Anders Olsson1,55,3184
7Christian Almström1,56,90
8Tomas Lundberg1,57,1092
9Simon Jisander1,57,6709
10Mikael Sundman1,58,0179

400 frisim   
1Mattias Olshed3,55,9296
2Ola Fagerstrand4,03,1795
3Anders Forsberg4,04,9395
4Simon Jisander4,07,3608
5Johan Wallberg4,07,9996
6Anders Olsson4,08,2484
7Mikael Sundman4,09,2279
8Christian Almström4,11,56
9Johan Jönsson4,12,03715
10Per Andersson4,12,5888

800 frisim   
1Mattias Olshed8,14,6496
2Petter Fredriksson8.31.5916
3Simon Jisander8,34,2106
4Johan Jönsson8.38.4415
5Peter Bredfell8,49,3684
6Martin Rogmark9,01,1916
7Johan Linnarsson9,06,6102
8Anders Olsson9,07,4884
9Markus Olsson9,21,7908
10Daniel Lundell9,27,1206

1500 frisim   
1Mattias Olshed15,31,5896
2Simon Jisander16,16,2908
3Ola Fagerstrand16.23,7295
4Petter Fredriksson16.30,7016
5Peter Bredfell16,37,3884
6Johan Jönsson16,44,1515
7Anders Olsson17,00,6983
8Mikael Sundman17,13,1077
9Rutger Ljungqvist17,13,1990
10Lars Skage17,16,4084

100 fjärilsim   
1Ola Fagerstrand54.6295
2Peter Håkansson57.8278
3Anders Forsberg57.8695
4Anders Olsson58.01
5Lars Skage58.4586
6Christian Almström58.48
7Pär Tegnander58.5881
8Markus Olsson59.0009
9Johan Wallberg59.3996
10Per Andersson59.40

200 fjärilsim   
1Pär Tegnander2,12,0380
2Markus Olsson2,12,8810
3Mattias Olshed2,13,5496
4Anders Olsson2,14,2584
5Peter Håkansson2,14,50
6Mikael Sundman2,14,80
7Christian Almström2,15,0084
8Ola Fagerstrand2,15,2796
9Lars Skage2,15,3682
10Magnus Olsson2,16,1396

100 bröstsim   
1Per Andersson1,03,2086
2Hans Bergqvist1,05,4980
3Martin Rogmark1,05,5616
4Christian Almström1,06,7286
5Magnus Leth1,06,75
6Oscar Olsson1,06,8697
7Petter Fredriksson1,07,1214
8Mattias Olshed1,08,4896
9Mattias Bergqvist1,08,6699
10Mattias Lundberg1,08,6603

200 bröstsim   
1Petter Fredriksson2,20,2514
2Per Andersson2,20,5587
3Martin Rogmark2,22,6114
4Oscar Olsson2,25,5497
5Mattias Lundberg2,27,6903
6Magnus Leth2,27,71
7Mattias Olshed2,28,9296
8Anders Forsberg2,29,4296
9Christian Almström2,30,2084
10Mattias Bergqvist2,32,0398

100 ryggsim   
1Petter Fredriksson53.9714
2Ola Fagerstrand57.7194
3Lars Skage58.2086
4Markus Olsson58.3110
5Anders Forsberg59.3295
6Mattias Olshed1,00,33
7Jan Paulsen1,00,3787
8Jan Andersson1,01,0980
9Johan Andersson1,01,48
10Niklas Olsson1,01,8698

200 ryggsim   
1Petter Fredriksson1.57,6415
2Lars Skage2,05,2786
3Mattias Olshed2,07,5496
4Markus Olsson2,09,0509
5Jan Andersson2,10,0984
6Jan Paulsen2,10,1887
7Ola Fagerstrand2,10,6896
8Niklas Olsson2,13,8297
9Johan Andersson2,16,1388
10Adam Nylin2,16,5110

200 medley   
1Petter Fredriksson2,00,6914
2Anders Forsberg2,07,2195
3Mattias Olshed2,07,7294
4Christian Almström2,09,0385
5Per Andersson2,10,90
6Oscar Olsson2,11,6997
7Ola Fagerstrand2,14,8895
8Markus Olsson2,15,6308
9Kent Jörgensen2,16,8483
10Hans Bergqvist2,17,8780

400 medley   
1Petter Fredriksson4,24,9814
2Mattias Olshed4,25,5896
3Anders Forsberg4,37,5196
4Mattias Lundberg4,48,7103
5Lars Skage4,49,7282
6Markus Olsson4.50,6609
7Niklas Olsson4,52,9097
8Björn Sjöberg4,55,4998
9Martin Rogmark4.57,7916
10Peter Bredfell4,58,6584

Osynlig text rad 1

Årsrekord Flickor 12-17 år

Flickor 12 år, 25m    
50 frisimLisa Nielsen29,481995-12-03
100 frisimBeatrice Svensson1.02,30Göteborg2004-11-20
200 frisimElla Gutenwik2.22,06Lomma2016-11-15
400 frisimEmma Olsson4.45,831990-12-16
800 frisimElla Gutenwik10.21,33Staffanstorp2016-10-23
1500 frisimElla Gutenwik21.31,79Trelleborg2016-01-31
50 bröstsimAgnes Larsson38,13Lomma2003-12-07
100 bröstsimAgnes Larsson1.19,92Stockholm2003-11-23
200 bröstsimAgnes Larsson2.54,54Lund2003-11-30
50 ryggsimMalin Kersmark34,37Löddeköpinge2001-11-17
100 ryggsimMalin Kersmark1.12,70Malmö2001-10-28
200 ryggsimViveka Cronholm2.41,881980-05-18
50 fjärilsimLisa Nielsen32,251995-11-12
100 fjärilsimLisa Nielsen1.13,081995-11-12
100 medleyBeatrice Svensson1.13,69Lund2004-11-27
200 medleyLisa Nielsen2.39,481995-12-03
400 medleyElla Gutenwik5.52,03Staffanstorp2016-10-22

Flickor 12 år, 50m    
50 frisimLisa Nielsen30,18Halmstad1995-07-30
100 frisimJulia Henriksson1.07,35Landskrona2017-07-08
200 frisimEmma Olsson2.27,101990-11-24
400 frisimLisa Nielsen5.04,34Halmstad1995-07-30
800 frisimLisa Nielsen11.01,801995-06-05
50 bröstsimElsa Bitzén40,29Landskrona2015-06-27
100 bröstsimAliah Moberg1.24,34Sjöbo2015-06-13
200 bröstsimAliah Moberg3.02,31Landskrona2015-06-27
50 ryggsimJulia Henriksson36.90Halmstad2017-05-28
100 ryggsimLisa Nielsen1.19,62Halmstad1995-07-30
200 ryggsimElsa Bitzén2.55,77Burlöv2015-03-28
50 fjärilsimLisa Nielsen32,60Halmstad1995-07-30
100 fjärilsimLisa Nielsen1.14,69Halmstad1995-07-30
200 fjärilsimSara Nilsson3.21,58Sjöbo2000-06-18
200 medleyLisa Nielsen2.47,35Halmstad1995-07-30
400 medleyLisa Nielsen5.56,321995-06-05

Flickor 13 år, 25m    
50 frisimEmma Olsson28,191991-12-01
100 frisimEmma Olsson1.00,501991-11-09
200 frisimEmma Olsson2.09,711991-12-01
400 frisimEmma Olsson4.35,551991-09-27
800 frisimEmma Olsson9.27,121991-10-27
1500 frisimElla Gutenwik19.16,06Staffanstorp2017-10-22
50 bröstsimElsa Bitzén35,85Helsingborg2016-04-03
100 bröstsimAmanda Karlsson1.17,59Helsingborg2011-12-18
200 bröstsimAmanda Karlsson2.50.97Kristianstad2011-11-06
50 ryggsimNathalie Larsson32,37Lund1998-11-29
100 ryggsimMalin Kersmark1.09,83Stockholm2002-11-24
200 ryggsimViveka Cronholm2.29,801981-11-06
50 fjärilsimLisa Nielsen31,411996-12-01
100 fjärilsimLisa Nielsen1.10,821996-11-10
200 fjärilsimNathalie Larsson2.44,91Hässleholm1998-10-04
100 medleyBeatrice Svensson1.12,47Lund2005-12-03
200 medleyBeatrice Svensson2.31,27Malmö2005-10-23
400 medleyBeatrice Svensson5.29,88Malmö2005-10-23

Flickor 13 år, 50m    
50 frisimEmma Olsson29,671991-06-02
100 frisimBeatrice Svensson1.02,55Halmstad2005-07-07
200 frisimEmma Olsson2.13,751991-07-07
400 frisimEmma Olsson4.44,041991-07-07
800 frisimElla Gutenwik10.12.40Landskrona2017-07-07
50 bröstsimElsa Bitzén38.02Burlöv2016-03-06
100 bröstsimAgnes Larsson1.20,48Köping2004-07-08
200 bröstsimAmanda Karlsson2.57,42Malmö2011-07-03
50 ryggsimLisa Nielsen33,931996-07-07
100 ryggsimLisa Nielsen1.14,361996-07-07
200 ryggsimMalin Kersmark2.40,37Arlöv2002-05-04
50 fjärilsimLisa Nielsen31,581996-07-07
100 fjärilsimNathalie Larsson1.12,70Perstorp1998-06-07
200 fjärilsimAgnes Larsson2.53,80Landskrona2004-06-05
200 medleyBeatrice Svensson2.37,73Halmstad2005-07-07
400 medleyElla Gutenwik5.55,03Halmstad2017-05-28

Flickor 14 år, 25m    
50 frisimSara Nobrell27,88Göteborg2016-09-11
100 frisimBeatrice Svensson58,69Malmö2006-11-18
200 frisimEmma Olsson2.07,101992-10-18
400 frisimEmma Olsson4.30,361992-11-15
800 frisimEmma Olsson9.13,761992-11-29
1500 frisimAnna Jonsson20.09,10Furulund2007-04-21
50 bröstsimElsa Bitzén34.20Ängelholm2017-10-15
100 bröstsimElsa Bitzén1.14,36Ängelholm2017-10-14
200 bröstsimElsa Bitzén2.41.62Ystad2017-11-12
50 ryggsimNathalie Larsson32,43Lomma1999-12-12
100 ryggsimLiz Hansson1.08,18Malmö2002-10-27
200 ryggsimElsa Bitzén2.27,64Ystad2017-11-12
50 fjärilsimLi Björner Oh30.97Lomma2012-12-09
100 fjärilsimLisa Nielsen1.07,91Malmö1997-11-09
200 fjärilsimEmilia Carlsson2.39,61Lund2003-11-30
100 medleyElsa Bitzén1.09,69Ängelholm2017-10-15
200 medleyBeatrice Svensson2.29,45Malmö2006-11-18
400 medleySara Nilsson5.21,13Malmö2002-10-27

Flickor 14 år, 50m    
50 frisimSara Nobrell28.84Burlöv2016-02-06
100 frisimBeatrice Svensson1.00,33Stockholm2006-07-13
200 frisimEmma Olsson2.11,751992-06-07
400 frisimEmma Olsson4.43,171992-06-07
800 frisimEmma Olsson9.46,811992-05-08
1500 frisimFilippa Ljungqvist19.23,90Malmö1983-01-01
50 bröstsimElsa Bitzén35.48Malmö2017-07-16
100 bröstsimElsa Bitzén1.17.89Malmö2017-07-14
200 bröstsimElsa Bitzén2.47,45Malmö2017-07-15
50 ryggsimHanna Nilsson34.44Halmstad2009-05-31
100 ryggsimViveka Cronholm1.11,971982-06-27
200 ryggsimHanna Nilsson2,37,32Halmstad2009-05-31
50 fjärilsimElsa Bitzén32.06Burlöv2017-02-05
100 fjärilsimNathalie Larsson1.10,91Sjöbo1999-06-20
200 fjärilsimEmilia Carlsson2.44,95Malmö2003-06-01
200 medleyBeatrice Svensson2.35,68Arlöv2006-05-13
400 medleyEmma Olsson5.37,101992-09-26

Flickor 15 år, 25m    
50 frisimSara Nobrell27,66Ystad2017-04-29
100 frisimBeatrice Svensson59.522007-11-12
200 frisimEmma Olsson2.04,091993-11-21
400 frisimEmma Olsson4.18,431993-11-21
800 frisimEmma Olsson9.03,381993-11-28
1500 frisimFilippa Ljungqvist18.42,98Malmö1984-12-14
50 bröstsimBeatrice Svensson35.87Lomma2007-11-13
100 bröstsimBeatrice Svensson1.16,07Jönköping2007-11-25
200 bröstsimAgnes Larsson2.49,85Jönköping2006-02-12
50 ryggsimMalin Kersmark31,71Lomma2004-05-09
100 ryggsimMalin Kersmark1.07,87Malmö2004-10-31
200 ryggsimLiz Hansson2.25,68Umeå2003-11-30
50 fjärilsimNathalie Larsson30,19Helsingborg2000-10-22
100 fjärilsimNathalie Larsson1.06,82Göteborg2000-11-25
200 fjärilsimNathalie Larsson2.32,69Göteborg2000-11-25
100 medleyBeatrice Svensson1.10,08Kristianstad2007-10-28
200 medleySara Nilsson2.27,67Malmö2003-10-26
400 medleyElla Laurén5.17,56Ystad2016-11-13

Flickor 15 år, 50m    
50 frisimSara Nobrell28,37Burlöv2017-02-04
100 frisimBeatrice Svensson1.00,02Klippan2007-03-31
200 frisimEmma Olsson2.10,381993-07-04
400 frisimEmma Olsson4.28,751993-07-04
800 frisimEmma Olsson9.26,431993-07-04
1500 frisimFilippa Ljungqvist19.09,20Malmö1984-07-08
50 bröstsimBeatrice Svensson36.69Klippan2007-03-31
100 bröstsimSara Nilsson1.21,92Malmö2003-07-06
200 bröstsimKristina Dalundh2.57,581994-05-29
50 ryggsimNathalie Larsson33,15Landskrona2000-07-09
100 ryggsimMalin Kersmark1.11,37Köping2004-07-08
200 ryggsimLiz Hansson2.34,36Malmö2003-07-06
50 fjärilsimSara Nobrell31,00Simrishamn2017-06-03
100 fjärilsimNathalie Larsson1.09,78Malmö2000-07-16
200 fjärilsimFilippa Ljungqvist2.32,781984-06-12
200 medleyBeatrice Svensson2.35,50Luxemburg2007-04-13
400 medleySara Nilsson5.34,64Arlöv2003-05-03

Flickor 16 år, 25m    
50 frisimEmma Olsson27,191994-02-13
100 frisimJohanna Linné58.52Västerås2009-12-13
200 frisimEmma Olsson2.04,341994-03-16
400 frisimEmma Olsson4.19,671994-03-06
800 frisimEmma Olsson9.01,821994-03-06
1500 frisimAnna Jonsson18.53,08Furulund2/7/2009
50 bröstsimBeatrice Svensson34.9Löddeköpinge2008-11-30
100 bröstsimBeatrice Svensson1,14,42Stockholm2008-11-23
200 bröstsimBeatrice Svensson2,42,19Stockholm2008-11-22
50 ryggsimMalin Kersmark31,08Norrköping2005-12-01
100 ryggsimMalin Kersmark1.06,31Malmö2005-04-03
200 ryggsimMalin Kersmark2.21,31Malmö2005-04-03
50 fjärilsimEmma Johansson29.5Jönköping2007-11-25
100 fjärilsimNathalie Larsson1.03,73Umeå2001-12-02
200 fjärilsimNathalie Larsson2.27,28Stockholm2001-11-24
100 medleyBeatrice Svensson1,08,72Löddeköpinge2008-11-29
200 medleyJohanna Linné2,22,79Västerås2009-12-12
400 medleyElla Laurén5.10,59Helsingborg2017-11-12

Flickor 16 år, 50m    
50 frisimEmma Olsson27,811994-07-03
100 frisimEmma Olsson59,991994-07-03
200 frisimEmma Olsson2.07,941994-07-03
400 frisimEmma Olsson4.29,651994-06-19
800 frisimEmma Olsson9.20,761994-04-21
50 bröstsimBeatrice Svensson37.2Simrishamn2008-06-28
100 bröstsimBeatrice Svensson1.18,68Varberg2008-07-11
200 bröstsimJeanette Krassow2.58,001988-07-03
50 ryggsimMalin Kersmark33,07Arlöv2005-06-03
100 ryggsimMalin Kersmark1.10,00Arlöv2005-04-30
200 ryggsimLiz Hansson2.30,06Stockholm2004-07-14
50 fjärilsimLi Björner Oh30.55Landskrona2014-06-28
100 fjärilsimNathalie Larsson1.07,03Trollhättan2001-07-08
200 fjärilsimNathalie Larsson2.31,92Trollhättan2001-07-08
200 medleyElla Laurén2.33,82Halmstad2017-05-26
400 medleyElla Laurén5.23,25Sjöbo2017-06-17

Flickor 17 år, 25m    
50 frisimBeatrice Svensson27.34Göteborg11/26/2009
100 frisimEmma Johansson59.41Stockholm2008-11-28
200 frisimEmma Olsson2.05,121995-11-12
400 frisimEmma Olsson4.21,281995-12-17
800 frisimEmma Olsson8.56,991995-11-26
1500 frisimAmanda Karlsson19.27,66Eslöv2015-01-24
50 bröstsimBeatrice Svensson34.84Lomma2009-12-13
100 bröstsimBeatrice Svensson1,15,09Lund2009-01-10
200 bröstsimJeanette Krassow2.45,371989-11-12
50 ryggsimMalin Kersmark31,48Uppsala2006-11-23
100 ryggsimMalin Kersmark1.06,67Helsingborg2006-10-29
200 ryggsimMalin Kersmark2.22,13Uppsala2006-11-23
50 fjärilsimEmma Johansson28.69Stockholm2008-11-29
100 fjärilsimEmma Johansson1.04.93Stockholm2008-11-27
200 fjärilsimNathalie Larsson2.26,60Löddeköpinge2002-02-03
100 medleyBeatrice Svensson1,08,20Lund2009-01-11
200 medleyElin Lundgren2.27,55Kristianstad2012-11-03
400 medleyEmma Johansson5.07,87Stockholm2008-11-27

Flickor 17 år, 50m    
50 frisimBeatrice Svensson28.2Halmstad2009-05-30
100 frisimBeatrice Svensson59.35Linköping2009-07-03
200 frisimEmma Olsson2.08,141995-05-21
400 frisimEmma Olsson4.28,641995-07-23
800 frisimEmma Olsson9.26,511995-05-21
50 bröstsimBeatrice Svensson35.11Linköping2009-07-03
100 bröstsimBeatrice Svensson1,17,61Uppsala2009-04-24
200 bröstsimJeanette Krassow2.52,791989-06-04
50 ryggsimNathalie Larsson32,52Landskrona2002-07-03
100 ryggsimNathalie Larsson1.10,01Landskrona2002-07-03
200 ryggsimMalin Kersmark2.27,87Landskrona2006-07-05
50 fjärilsimEmma Johansson29.41Simrishamn2008-06-29
100 fjärilsimEmma Johansson1.05,71Norrköping2008-07-19
200 fjärilsimNathalie Larsson2.30,01Landskrona2002-07-03
200 medleyEmma Johansson2.30,91Simrishamn2008-06-28
400 medleyEmma Johansson5.18,30Norrköping2008-07-20

Osynlig text rad 1

Årsrekord Pojkar 12-17 år

Pojkar 12 år, 25m    
50 frisimAlexander Halby28,30Lund2002-08-30
100 frisimAlexander Halby59,36Stockholm2002-11-23
200 frisimTed Nilsson2.23,23Lund2004-11-27
400 frisimNiklas Olsson5.00,57Malmö1993-11-28
1500 frisimRutger Ljungqvist20.44,201986-11-22
50 bröstsimMattias Bergqvist36,071994-11-12
100 bröstsimMattias Bergqvist1.14,82Södertälje1994-12-04
200 bröstsimMalte Laurén2.58,07Eslöv2016-11-06
50 ryggsimMarkus Olsson33,78Hässleholm2003-11-15
100 ryggsimMartin Brodelius1.09,91Göteborg2000-11-25
200 ryggsimMarkus Olsson2.39,03Lund2003-11-30
50 fjärilsimMartin Brodelius32,21Lomma2000-12-10
100 fjärilsimTed Nilsson1.12,19Göteborg2004-11-20
200 fjärilsimEric Rasmusson-Lindström3.01,44Lomma2006-11-25
100 medleyTed Nilsson1.13,39Lund2004-11-27
200 medleyMattias Bergqvist2.38,61Södertälje1994-12-04
400 medleyTed Nilsson5.55,53Ystad2004-09-04

Pojkar 12 år, 50m    
50 frisimAlexander Halby29,43Sjöbo2002-06-15
100 frisimAlexander Halby1.04,89Sjöbo2002-06-15
200 frisimAlexander Halby2.32,80Perstorp2002-06-02
400 frisimMattias Olshed5.14,701990-09-15
1500 frisimJohan Linnarsson24.16,601996-03-03
50 bröstsimMattias Bergqvist36,521994-07-03
100 bröstsimMattias Bergqvist1.22,761994-07-03
200 bröstsimMattias Bergqvist3.03,041994-06-19
50 ryggsimMartin Brodelius36,62Perstorp2000-06-19
100 ryggsimMarkus Olsson1.16,70Arlöv2003-05-03
200 ryggsimPetter Fredriksson2.46,36Halmstad2009-05-31
50 fjärilsimMartin Brodelius34,95Landskrona2000-07-09
100 fjärilsimTed Nilsson1.17,27Sjöbo2004-06-13
200 fjärilsimEric Rasmusson-Lindström3.03,31Halmstad2006-05-27
200 medleyMattias Bergqvist2.48,691994-07-03
400 medleyDaniel Fritze7.06,171995-06-05

Pojkar 13 år, 25m    
50 frisimMartin Brodelius26,40Lomma2001-12-09
100 frisimAlexander Halby57,42Malmö2003-10-26
200 frisimTed Nilsson2.11,04Lund2005-12-03
400 frisimMattias Olshed4.32,371991-12-01
1500 frisimChristofer Axelsson19.11,71Staffanstorp2000-10-01
50 bröstsimMattias Bergqvist32,631995-12-03
100 bröstsimMattias Bergqvist1.12,271995-12-03
200 bröstsimPer Andersson2.44,201979-10-14
50 ryggsimJohan Öjing31,801989-11-18
100 ryggsimPetter Fredriksson1.04,63Stockholm2010-12-11
200 ryggsimPetter Fredriksson2.25,29Lomma2010-12-04
50 fjärilsimTed Nilsson29,89Staffanstorp2005-11-12
100 fjärilsimTed Nilsson1.07,84Malmö2005-10-23
200 fjärilsimEric Rasmusson-Lindström2.41,63Lomma2007-05-26
100 medleyMattias Olshed1.09,601991-11-23
200 medleyMattias Olshed2.27,921991-12-01
400 medleyEric Rasmusson-Lindström5.23,35Lund2007-11-10

Pojkar 13 år, 50m    
50 frisimAlexander Halby28,12Sjöbo2003-06-15
100 frisimAlexander Halby59,47Malmö2003-07-06
200 frisimAlexander Halby2.17,82Arlöv2003-05-03
400 frisimMattias Lundberg4.59,22Trollhättan2001-07-08
1500 frisimMattias Bergqvist19.49,201995-06-05
50 bröstsimMattias Bergqvist33,131995-07-30
100 bröstsimMattias Bergqvist1.14,381995-07-30
200 bröstsimMattias Bergqvist2.54,381995-04-23
50 ryggsimPetter Fredriksson32.15Arlöv2010-11-27
100 ryggsimPetter Fredriksson1.10,70Arlöv2010-11-27
200 ryggsimPetter Fredriksson2.36,58Arlöv2010-05-01
50 fjärilsimMattias Bergqvist32,181995-07-30
100 fjärilsimTed Nilsson1.10,70Halmstad2005-07-07
200 fjärilsimEric Rasmusson-Lindström2.49,89Arlöv2007-05-12
200 medleyAlexander Halby2.38,14Malmö2003-07-06
400 medleyMattias Bergqvist5.46,071995-07-15

Pojkar 14 år, 25m    
50 frisimTed Nilsson25,64Lomma2006-12-10
100 frisimTed Nilsson55,76Malmö2006-11-18
200 frisimMattias Olshed2.00,261992-11-29
400 frisimMattias Olshed4.16,191992-10-18
800 frisimDaniel Lundell9.40,93Lomma2005-05-14
1500 frisimNiklas Olsson17.52,80Malmö1995-11-12
50 bröstsimMattias Bergqvist32,051996-12-01
100 bröstsimMattias Lundberg1.08,88Stockholm2002-11-23
200 bröstsimMattias Bergqvist2.34,431996-12-01
50 ryggsimPetter Fredriksson29.24Kristianstad2011-11-06
100 ryggsimPetter Fredriksson1.01,70Kristianstad2011-11-19
200 ryggsimPetter Fredriksson2.09,89Helsingborg2011-12-18
50 fjärilsimOla Fagerstrand28,901991-11-09
100 fjärilsimJohan Öjing1.04,601990-10-28
200 fjärilsimJohan Öjing2.27,811990-09-09
100 medleyTed Nilsson1.06,41Lomma2006-04-04
200 medleyMattias Olshed2.16,621992-11-01
400 medleyMattias Lundberg4.53,00Stockholm2002-11-23

Pojkar 14 år, 50m    
50 frisimMattias Olshed27,001992-07-04
100 frisimTed Nilsson57,49Stockholm2006-07-13
200 frisimMattias Olshed2.08,461992-05-23
400 frisimMattias Olshed4.30,101992-03-14
1500 frisimNiklas Olsson18.34,10Arlöv1995-06-05
50 bröstsimMattias Bergqvist33,501996-07-07
100 bröstsimMattias Lundberg1.15,58Linköping2002-06-27
200 bröstsimMattias Lundberg2.43,79Linköping2002-06-27
50 ryggsimPetter Fredriksson31.96Landskrona2011-05-28
100 ryggsimPetter Fredriksson1.04.67Falun2011-07-22
200 ryggsimPetter Fredriksson2.23,17Falun2011-07-21
50 fjärilsimJoar Modigh30,15Landskrona2015-06-26
100 fjärilsimFredrik Sjöstedt1.04,001985-05-25
200 fjärilsimEric Rasmusson-Lindström2.39,81Landskrona2008-06-08
200 medleyMattias Olshed2.24,291992-06-07
400 medleyMattias Olshed5.03,401992-09-26

Pojkar 15 år, 25m    
50 frisimOla Fagerstrand24,961992-11-29
100 frisimPetter Fredriksson54.16Lund2012-11-11
200 frisimMattias Olshed1.57,571993-10-17
400 frisimMattias Olshed4.09,461993-10-17
800 frisimDaniel Lundell9.27,12Lomma2006-04-04
1500 frisimPeter Bredfell16.59,501983-11-13
50 bröstsimMattias Lundberg31,98Stockholm2003-11-23
100 bröstsimMattias Lundberg1.08,66Stockholm2003-11-23
200 bröstsimMattias Lundberg2.27,69Stockholm2003-11-23
50 ryggsimPetter Fredriksson27.15Kristianstad2012-11-04
100 ryggsimPetter Fredriksson58.15Lund2012-11-10
200 ryggsimPetter Fredriksson2,05,12Göteborg2012-12-09
50 fjärilsimOla Fagerstrand26,771992-11-29
100 fjärilsimChristofer Axelsson1.02,61Malmö2002-10-27
200 fjärilsimPatric Le Clair2.21,721983-11-13
100 medleyPetter Fredriksson1,04,01Löddeköpinge2012-10-06
200 medleyPetter Fredriksson2,08,82Lund2012-11-10
400 medleyPetter Fredriksson4,40,62Lund2012-11-11

Pojkar 15 år, 50m    
50 frisimPetter Fredriksson26.47Mölndal2012-05-20
100 frisimPetter Fredriksson57.47Mölndal2012-05-18
200 frisimPetter Fredriksson2.02,35Borås2012-07-21
400 frisimMattias Olshed4.25,131993-06-06
800 frisimAdam Nylin10.41,96Klippan2007-03-31
1500 frisimPeter Bredfell17.34,201983-07-10
50 bröstsimMattias Bergqvist33,14Halmstad1997-07-06
100 bröstsimMattias Lundberg1.12,58Malmö2003-07-06
200 bröstsimMattias Lundberg2.34,75Norrköping2003-07-01
50 ryggsimPetter Fredriksson27.88Köpenhamn2012-07-07
100 ryggsimPetter Fredriksson1.00,48Borås2012-07-20
200 ryggsimPetter Fredriksson2.12,19Norrköping2012-06-27
50 fjärilsimJoar Modigh29.46Burlöv2016-02-07
100 fjärilsimJohan Öjing1.01,661991-07-07
200 fjärilsimJohan Öjing2.20,361991-07-07
200 medleyPetter Fredriksson2.14,46Borås2012-07-21
400 medleyMattias Olshed5.04,401993-09-04

Pojkar 16 år, 25m    
50 frisimOla Fagerstrand24,531993-11-28
100 frisimOla Fagerstrand52,451993-12-12
200 frisimAnders Olsson1.55,311984-12-16
400 frisimMattias Olshed4.01,091994-12-17
800 frisimSimon Jisander8.52,99Eslöv2005-10-01
1500 frisimMattias Olshed15.46,701994-12-17
50 bröstsimPer Andersson31,861982-12-12
100 bröstsimMattias Bergqvist1.07,84Malmö1998-11-29
200 bröstsimPetter Fredriksson2.21,21Stockholm2013-12-07
50 ryggsimPetter Fredriksson26.10Göteborg2013-11-24
100 ryggsimPetter Fredriksson55.67Stockholm2013-12-07
200 ryggsimPetter Fredriksson2.00,40Stockholm2013-12-08
50 fjärilsimOla Fagerstrand26,041993-11-28
100 fjärilsimAnders Olsson59,701984-12-16
200 fjärilsimAnders Olsson2.14,251984-12-16
100 medleyPetter Fredriksson1.01,78Löddeköpinge2013-10-05
200 medleyPetter Fredriksson2.03,56Göteborg2013-11-21
400 medleyPetter Fredriksson4.29,75Stockholm2013-12-08

Pojkar 16 år, 50m    
50 frisimOla Fagerstrand25,471993-06-20
100 frisimPetter Fredriksson55.47Landskrona2013-06-28
200 frisimMattias Olshed2.00,341994-06-19
400 frisimMattias Olshed4.06,521994-04-21
800 frisimPeter Bredfell8.49,36Västerås1984-07-08
1500 frisimMattias Olshed16.16,401994-04-21
50 bröstsimMattias Lundberg33,06Luxembourg2004-04-18
100 bröstsimMagnus Leth1.09,791984-07-08
200 bröstsimMagnus Leth2.32,341984-07-08
50 ryggsimPetter Fredriksson27.31Halmstad2013-07-05
100 ryggsimPetter Fredriksson58.15Utrecht2013-07-18
200 ryggsimPetter Fredriksson2.04,49Utrecht2013-07-17
50 fjärilsimJohan Öjing28,411992-06-20
100 fjärilsimAnders Olsson1.01,901984-07-07
200 fjärilsimAnders Olsson2.19,131984-07-07
200 medleyPetter Fredriksson2.10,37Landskrona2013-06-28
400 medleyMattias Olshed4.39,651994-04-21

Pojkar 17 år, 25m    
50 frisimOla Fagerstrand23,031994-12-11
100 frisimOla Fagerstrand50,151994-12-11
200 frisimOla Fagerstrand1.53,281994-12-11
400 frisimMattias Olshed3.58,681995-11-26
800 frisimSimon Jisander8.41,78Lomma2006-04-04
1500 frisimMattias Olshed15.33,301995-11-26
50 bröstsimMattias Bergqvist30,77Lund1999-02-21
100 bröstsimPer Andersson1.06,851983-12-04
200 bröstsimPetter Fredriksson2.20,25Stockholm2014-11-19
50 ryggsimPetter Fredriksson25,52Upplands-Väsby2014-12-13
100 ryggsimPetter Fredriksson53,97Stockholm2014-11-22
200 ryggsimPetter Fredriksson1.57,69Upplands-Väsby2014-12-14
50 fjärilsimOla Fagerstrand24,911994-12-11
100 fjärilsimOla Fagerstrand57,771994-11-20
200 fjärilsimPär Tegnander2.12,031980-11-29
100 medleyOla Fagerstrand1.02,071994-09-24
200 medleyPetter Fredriksson2.00,69Stockholm2014-11-20
400 medleyPetter Fredriksson4.24,98Stockholm2014-11-23

Pojkar 17 år, 50m    
50 frisimOla Fagerstrand24,111994-04-21
100 frisimPetter Fredriksson52.96Jönköping2014-04-26
200 frisimPetter Fredriksson1.59,24Borås2014-07-03
400 frisimMattias Olshed4.07,621995-07-09
800 frisimSimon Jisander8.59,42Landskrona2006-07-05
1500 frisimMattias Olshed15.51,631995-07-22
50 bröstsimMattias Bergqvist32,32Halmstad1999-07-04
100 bröstsimMartin Rogmark1.09,62Landskrona2013-06-27
200 bröstsimPetter Fredriksson2.31,57Köpenhamn2014-03-30
50 ryggsimPetter Fredriksson26.35Köpenhamn2014-03-30
100 ryggsimPetter Fredriksson56.67Jönköping2014-04-26
200 ryggsimPetter Fredriksson2.02,50Dordrecht2014-07-11
50 fjärilsimOla Fagerstrand25,221994-04-21
100 fjärilsimOla Fagerstrand56,401994-04-21
200 fjärilsimMattias Olshed2.18,171995-07-09
200 medleyPetter Fredriksson2.07,85Dordrecht2014-07-10
400 medleyPetter Fredriksson4.35,44Lissabon2014-07-25

text rad 1

2017

Klubbrekord

Elsa Bitzén
171112 – Damer – 200 bröstsim – 25 bassäng – 2.41.62 – sum-sim region – Ystad
Läs mer om rekordet >>

Elsa Bitzén
171015 – Damer – 50 bröstsim – 25 bassäng – 34.20 – DM/JDM – Ängelholm
Läs mer om rekordet >>

Elsa Bitzén
171014 – Damer – 100 bröstsim – 25 bassäng – 1.14.36 – DM/JDM – Ängelholm
Läs mer om rekordet >>

Elsa Bitzén
170715 – Damer – 200 bröstsim – 50 bassäng – 2,47,45 – Sum-sim – Malmö

Åldersrekord

Ella Laurén
171112 – Damer – 400 medley – 25 bassäng – 5.10.59 – Sum-sim region – Ystad
Läs mer om rekordet >>

Elsa Bitzen
171112 – Damer – 200 bröstsim – 25 bassäng – 2.41.62 – Sum-sim region – Ystad
Läs mer om rekordet >>

Elsa Bitzen
171112 – Damer – 200 ryggsim – 25 bassäng – 2.27.64 – Sum-sim region – Ystad
Läs mer om rekordet >>

Ella Gutenwik
171022 – Damer – 1500 frisim – 25 bassäng – 19.16,06 – UGP – Staffanstorp
Läs mer om rekordet >>

Elsa Bitzén
171015 – Damer – 200 bröstsim – 25 bassäng – 2.43.29 – DM/JDM – Ängelholm
Läs mer om rekordet >>

Elsa Bitzén
171015 – Damer – 50 bröstsim – 25 bassäng – 34.20 – DM/JDM – Ängelholm
Läs mer om rekordet >>

Elsa Bitzén
171014 – Damer – 100 bröstsim – 25 bassäng – 1.14.36 – DM/JDM – Ängelholm
Läs mer om rekordet >>

Ella Laurén
171001 – Damer – 16 år – 400 medley – 25 bassäng – 5.11.96 – Speedo swim meet – Helsingborg
Läs mer om rekordet >>

Elsa Bitzén
171001 – Damer – 14 år – 200 bröstsim – 25 bassäng – 2.44.32 – Speedo swim meet – Helsingborg
Läs mer om rekordet >>

Ella Laurén
170905 – Damer – 16 år – 400 medley – 25 bassäng – 5.13.16 – Poängcupen 1 – Lomma

Elsa Bitzén
170716 – Damer – 14 år – 50 bröstsim – 50 bassäng – 35.48 – Sum-sim – Malmö

Elsa Bitzén
170715 – Damer – 14 år – 200 bröstsim – 50 bassäng – 2,47,45 – Sum-sim – Malmö

Elsa Bitzén
170714 – Damer – 14 år – 100 bröstsim – 50 bassäng – 1.17.89 – Sum-sim – Malmö

Julia Henriksson
170708 – Damer – 12 år – 100 frisim – 50 bassäng – 1.07.35 – LH-games – Landskrona

Ella Gutenwik
170707 – Damer – 13 år – 800 frisim – 50 bassäng – 10.12.40 – LH-games – Landskrona

Ella Laurén
170617 -Damer – 16 år – 400 medley – 50 bassäng – 5.23,25 – Färsingadoppet – Sjöbo
Läs mer om rekordet >>

Sara Nobrell
170603 – Damer – 15 år – 50 fjäril – 50 bassäng – 31.00 – DM/JDM – Simrishamn
Läs mer om rekordet >>

Ella Laurén
170603 -Damer – 16 år – 400 medley – 50 bassäng – 5.28.02 – DM/JDM – Simrishamn
Läs mer om rekordet >>

Julia Henriksson
170528 – Damer – 12 år – 50 ryggsim – 50 bassäng – 36.90 – Laxaleken – Halmstad
Läs mer om rekordet >>

Ella Gutenwik
170528 – Damer – 13 år – 400 medley – 50 bassäng – 5.55.03 – Laxaleken – Halmstad
Läs mer om rekordet >>

Elsa Bitzén
170527 – Damer – 14 år – 50 bröstsim – 50 bassäng – 35.53 – Laxaleken – Halmstad
Läs mer om rekordet >>

Ella Laurén
170526 – Damer – 16 år – 200 medley – 50 bassäng – 2.33.82 – Laxaleken – Halmstad
Läs mer om rekordet >>

Sara Nobrell
170429 – Damer – 15 år – 50 frisim – 25 bassäng – 27,66 – Korsvirkessim – Ystad
Läs mer om rekordet >>

Elsa Bitzén
170326 – damer – 14 år – 50 bröstsim – 25 m bassäng – 34,97 – Öresund Meeting – Helsingborg
Läs mer om rekordet >>

Elsa Bitzén
170325 – damer – 14 år – 100 bröstsim – 25 m bassäng – 1,15,84 – Öresund Meeting – Helsingborg
Läs mer om rekordet >>

Elsa Bitzén
170205 – Damer – 14 år – 50 fjäril – 50 bassäng – 32.06 – Arena Sprint meet – Burlöv
Läs mer om rekordet >>

Sara Nobrell
170204 – Damer – 15 år – 50 frisim – 50 bassäng – 28.37 – Arena Sprint meet – Burlöv
Lär mer om rekordet >>

Elsa Bitzén
170204 – Damer – 14 år – 50 bröstsim – 50 bassäng – 36.18 – Arena Sprint meet – Burlöv
Läs mer om rekordet >>

Elsa Bitzén
170121 – Damer – 14 år – 100 bröstsim – 25 bassäng – 1.17.40 – Seriesim – Löddeköpinge
Läs mer om rekordet >>

Elsa Bitzén
170121 – Damer – 14 år – 50 bröstsim – 25 bassäng – 35.68 – Seriesim – Löddeköpinge
Läs mer om rekordet >>

 

10-bästa-notering

Elin Lackegård 
171114 – Damer – 200 fjärilsim – 25 bassäng – 2.36.16 – Poängcupen 2 – Lomma

Elsa Bitzén
171112 – Damer – 200 medley – 25 bassäng – 2.29.81 – Sum-sim region – Ystad

Elsa Bitzén
171112 – Damer – 200 bröstsim – 25 bassäng – 2.41.62 – Sum-sim region – Ystad

Elsa Bitzén
171112 – Damer – 200 ryggsim – 25 bassäng – 2.27.64 – Sum-sim region – Ystad

Elsa Bitzén
171112 – Damer – 200 ryggsim – 25 bassäng – 2.27.64 – Sum-sim region – Ystad

Elsa Bitzén
171112 – Damer – 200 ryggsim – 25 bassäng – 2.27.64 – Sum-sim region – Ystad

Ella Gutenwik
171022 – Damer – 1500 frisim – 25 bassäng – 19.16,06 – UGP – Staffanstorp

Sara Nobrell
171022 – Damer – 1500 frisim – 25 bassäng – 19.08.12 – UGP – Staffanstorp

Sara Nobrell
171014 – Damer – 800 frisim – 25 bassäng – 9.43.64 – DM/JDM – Ängelholm

Elsa Bitzén
171014 – Damer – 200 ryggsim – 25 bassäng – 2.30.82 – DM/JDM – Ängelholm

Elsa Bitzén
171014 – Damer – 100 bröstsim – 25 bassäng – 1.14.36 – DM/JDM – Ängelholm

Thea Dahlqvist
171014 – Damer – 100 bröstsim – 25 bassäng – 1.17.26 – DM/JDM – Ängelholm

Ella Laurén
171001 – Damer – 100 fjärilsim – 25 bassäng – 1.09.70 – Speedo swim meet – Helsingborg

Elsa Bitzén
171001 – Damer – 200 bröstsim – 25 bassäng – 2.44.32 – Speedo swim meet – Helsingborg

Thea Dahlqvist
171001 – Damer – 200 bröstsim – 25 bassäng – 2.47.61 – Speedo swim meet – Helsingborg

Ella Laurén 
170930 – Damer – 200 fjärilsim – 25 bassäng – 2.31.07 – Speedo swim meet – Helsingborg

Thea Dahlqvist
170909 – Damer – 100 bröstsim – 25 m bassäng – 1,17,98 – Seriesim 1 – Malmö

Elsa Bitzén
170826 – Damer – 200 bröstsim – 25 m bassäng – 2,49,28 – Poseidon Team Cup – Lund

Ella Laurén
170826 – Damer – 200 medley – 25 m bassäng – 2,31,23 – Poseidon Team Cup – Lund

Ella Laurén
170513 – Damer – 800 frisim – 25 m bassäng – 9,52,73 – Poängcupen Final – Lomma

Sara Nobrell
170402 – Damer – 100 frisim – 25 m bassäng – 1,00,57 – Seriesim div 2, omg 4 – Ystad

Sara Nobrell
170326 – Damer – 100 frisim – 25 m bassäng – 1,00,67 – Öresund Meeting – Helsingborg

Sara Nobrell
170326 – Damer – 400 frisim – 25 m bassäng – 4,39,68 – Öresund Meeting – Helsingborg

Elsa Bitzén
170325 – Damer – 100 bröstsim – 25 m bassäng – 1,15,84 – Öresund Meeting – Helsingborg

Elin Lackegård
170304 – Damer – 100 ryggsim – 25 m bassäng – 1,10,18 – Finn&Fiffi Arena Cup – Lomma

Elsa Bitzén
170121 – Damer – 100 bröstsim – 25 m bassäng – 1,17,40 – Seriesim – Löddeköpinge

Back To Top
Sök